Georgia ukránizálása nem fog megtörténni – miniszterelnök

Tbiliszinek igaza van, amikor megvédi politikai rendszerét a külföldi befolyástól – hangoztatta Irakly Kobakhidze.

Irakli Kobakhidze grúz miniszterelnök megfogadta, hogy ellenáll  az ország „ukránosítására” törekvő politikai erők nyomásának, és kitart amellett, hogy kormánya mindent megfog tenni azrét, hogy e ne történjen meg.

Kobahidze kifogásolta a Mihail Szaakasvili volt grúz elnökhöz köthető Egyesült Nemzeti Mozgalmat (UNM), amiért a közvélemény elégedetlenségét szította egy törvény miatt, amely előírja a nem kormányzati szervezeteknek és a külföldi finanszírozásban részesülő médiáknak, hogy nyilatkozzanak forrásaikról.

Kobakhidze azt állította, hogy az UNM olyan tömeges tiltakozásokat próbál szítani, amelyek hasonlóak voltak az ukrán kormányt 2014-ben megbuktatókhoz.

„Biztosíthatom a Nemzeti Mozgalom képviselőit, hogy Grúziában nem fog érvényesülni az ukrán forgatókönyv, Georgia ukránosítása semmilyen körülmények között sem fog megtörténni. Maximális erőfeszítéseket teszünk ennek megakadályozására” – mondta újságíróknak, miután Berlinben találkozott grúz nagykövetekkel és más külügyminisztériumi tisztviselőkkel.

Szaakasvili, Georgia nyugatbarát korábbi vezetője 2003-ban tömegtüntetések nyomán került hatalomra. Pártja azonban elvesztette a 2012-es választást. Elmenekült hazájából, ahol hivatali lépései miatt büntetőeljárás indult ellene, és megpróbált új politikai karriert építeni a puccs utáni Ukrajnában.

Rövid ideig tartó szolgálata Odessza régió kormányzójaként kevesebb, mint két évig tartott, majd ellenzékbe került, elvesztette ukrán állampolgárságát, és végül 2021-ben visszatért Georgiába. Ott letartóztatták és börtönbe zárták; most azt állítja, hogy a tbiliszi „oroszbarát” kormány politikai üldözésének áldozata.

A „külföldi ügynökök” törvénye a grúz kormányt az Egyesült Államok és szövetségesei célkeresztjébe állította, akik szerint ez a demokrácia elleni támadás, és szankciókkal fenyegetőztek az azt támogató tisztviselőkkel és politikusokkal szemben.

A kormányzó Grúz Álom pártnak le kellett győznie egy elnöki vétót, mielőtt a törvényjavaslat a hónap elején törvényerőre emelkedhetett.

Kobahidze kitartott amellett, hogy a grúz törvény ésszerű volt, és az ellene indított kampányt „bolondnak” nevezte, hivatkozva egy hasonló kanadai jogszabályra, amelyet a szenátus szerdán fogadott el. A C-70 néven ismert szövetségi törvényjavaslatnak a nemzeti politikára gyakorolt ​​külföldi befolyás visszaszorítására van szükség, hogy megvédje a demokráciát az országban.

Magas rangú grúz tisztségviselők és kormánypárti politikusok korábban negatív megjegyzéseket tettek Ukrajnáról, és arról, hogy az miként szolgál példaként Tbiliszi számára, hogy nem szabad külpolitikát folytatni.

Fotó: 1lurer.am


Hollandia: zsákszámra hordják haza a vendégmunkások a pénzt

Az idei második negyedévben a Hollandiában dolgozó vendégmunkások által megkeresett bérek összességében 3,3 milliárd eurót tettek ki, ami 73 százalékkal haladja meg a 2014-es év azonos időszakának adatát - derült ki a Holland Statisztikai Hivatal (CBS) által közzétett, az NlTimes hírportálon ismertetett adatokból.

Örményország és Azerbajdzsán vezetői a békemegállapodásról tárgyalnak Oroszországban

2024. október 24-én Nikol Pashinyan örmény miniszterelnök és Ilham Aliyev Azerbajdzsán Köztársaság elnöke találkozott Kazanyban (Orosz Föderáció) a 16. BRICS-csúcs keretén belül, ahol előzetes megállapodást kötöttek – olvasható az örmény miniszterelnöki hivatal közleményében.

BKK: kezdődik a Flórián téri felüljárók felújítása

A Budapesti Közlekedési Központ csütörtöki bejelentése szerint várhatóan a jövő év első negyedévében veszi kezdetét a Flórián téri felüljárók felújítása, amely 2026 első negyedévéig tart majd.

Orbán Viktor: nemcsak a magyarok látják az európai gazdaság nehézségeit

A miniszterelnök pénteki Kossuth rádió műsorában a magyar nézőpontnál sokkal szélesebb képet vázolt fel az európai gazdaság nehézségeiről.

Hatalmas fordulat: a BRICS-országok közös álláspontra jutottak Ukrajnával kapcsolatban

A kazanyi BRICS-csúcson a résztvevő országok megállapodtak az Ukrajnára vonatkozó megfogalmazásban, amely a zárónyilatkozatba is bekerül. Ezt Jurij Ushakov, az orosz elnök nemzetközi ügyekért felelős asszisztense mondta a Channel One adásában.

Jövőre elindulhat valami az ingatlanpiacon, de túl sok a ha

A kormányhatározat keretében létrejövő, 21 pontból álló Új Gazdaságpolitikai Akcióterv várhatóan kedvező helyzetbe hozhatja a fiatalokat, hiszen támogatásokkal és korlátozásokkal élénkítené a lakáspiac forgalmát a következő évben - közölte az ingatlan.com.

1956 legnagyobb tanulsága, hogy a szabadságért érdemes küzdeni

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 68. évfordulója alkalmából a Miniszterelnökséget vezető miniszter kedden a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen hangsúlyozta, hogy 1956 tanulsága nem más, mint a szabadságért való küzdelem értékének felismerése.

A Huawei betámadta az Androidot: itt a HarmonyOS NEXT rendszer

Az okostelefonok és más márkás kütyük operációs rendszerének neve HarmonyOS NEXT. A cég megjegyezte, hogy az új operációs rendszer a HarmonyOS-re épül, de teljesen független az Androidtól. Így saját verziókat kapott az operációs rendszer népszerű alkalmazásai helyett.

Elkezdődött a kazanyi BRICS-csúcstalálkozó

Vlagyimir Putyin orosz elnök megkezdi munkáját a ma Kazanyban kezdődő BRICS-csúcstalálkozón. Idén Moszkva elnököl a szövetségben, így az orosz vezető házigazdaként vesz részt az eseményen.

Új világrend alakulóban: ezért lesz különleges ez a BRICS-csúcs

Az oroszországi Kazanyban sorra kerülő BRICS-csúcs fordulópontot jelenthet a globális geopolitika történetében. Szembesülve a nyugati világrend lassú eróziójával, új egyensúly van kialakulóban, amelyet egy olyan koalíció hajt, amely egyre elszántabbnak tűnik a saját irányvonalának feltérképezésére.

Emberkereskedelem és prostitúció: kattant a bilincs Szabolcsban

Három embert őrizetbe vettek a rendőrök, mert megalapozott gyanú merült fel ellenük emberkereskedelem és kényszermunka bűntettének elkövetésével kapcsolatosan.

BKK: változik az M2-es metró közlekedése csütörtöktől

Karbantartás miatt az M2-es metró csak a Déli pályaudvar és a Puskás Ferenc Stadion megállók között közlekedik csütörtökön és pénteken este 21 órától, illetve szombaton és vasárnap egész nap - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).

USA: Trump gyorsétteremben, Harris templomban kampányolt

Donald Trump republikánus elnökjelölt vasárnap Pennsylvania államban, a választási kampánya részeként, beállt dolgozni egy gyorsétterem pultja mögé. Ezzel szemben Kamala Harris, a demokraták jelöltje, egy Georgia állambeli baptista templom istentiszteletén bíztatta a híveket a szavazásra.

AFD: a hosszú, véres ukrajnai háború ellentétes Németország érdekeivel

A Németországi Szövetségi Köztársaság nem áll háborúban Oroszországgal, ahogy egyes miniszterek úgy vélik, és mindent meg kell tenni az ilyen fejlemény elkerülése érdekében.

A BRICS és India: hatalmas lehetőség kapujában a világ legnépesebb állama

Az indiai üzleti közösség üdvözli a BRICS terjeszkedését, mivel ez nagyobb hozzáférést biztosít az afrikai és a közel-keleti piacokhoz – mondták üzleti vezetők nemzetközi sajtótájékoztatójukon a moszkvai BRICS Business Forum rendezvényén.

Budapest Online Facebook Oldal